طرز تهیه قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک با قهوه جوش و قهوه ساز تفال + فیلم آموزشی

قهوه ترک از جمله قهوه هایی است که با نوشیدن آن طعم واقعی قهوه را خواهید چشید، البته برای این که یک قهوه ترک با کیفت و خوش عطر داشته باشید نیاز دارید که با فوت و فن درست کردن قهوه ترک آشنا شوید.

قهوه ترک را معمولا در قهوه جوش های کوچک به نام ایبریک یا جذوه درست می کنند ، اگر قهوه جوش نداشتید می توانید از شیر داغ کن هم برای درست کردن قهوه ترک استفاده کنید.

همچنین محصولی به نام قهوه ساز ترک تفال در بازار موجود می باشد که با تهیه این قهوه ساز از فروشگاه تفال آنلاین می توانید به راحتی قهوه ترک درست کنید.

از جمله نکاتی باید در تهیه قهوه ترک به آن دقت شود پود قهوه ای است که استفاده میکنیم، هر چقدر پودر قهوه تازه تر باشد قهوه ترک با کیفیت تری خواهیم داشت ، همچنین اگر دوست دارید قهوه ای با کف زیاد درست کنید می بایست حتما به این نکته توجه کنید.

نکته دیگر و بسیار مهم در تهیه قهوه ترک دمای آبی است که استفاده میکنیم، معمولا قهوه ترک را بر اساس این باور که اگر قهوه با آب سرد تهیه شود کف زیادی خواهد داشت درست می کنند ، در حالی که در این صورت جوشیدن زیاد باعث تلخ شدن قهوه می شود و قهوه عطر و بوی خوبی نخواهد داشت ، پس بهتر است از آب ولرم برای درست کردن قهوه ترک استفاده کنید.

در مورد دلیل سرو قهوه ترک با آب هم  بهتر است بدانید برخی دوست دارند برای آنکه طعم قهوه ای غلیظ مثل قهوه ترک را به درستی درک کنند قبل از آن یک لیوان آب سرد بنوشند و همچنین برخی هم بر این باورند که قهوه روی دندان های آنها تاثیر می گذارد به همین دلیل بعد از قهوه آب می نوشند.

فیلم آموزش درست کردن قهوه ترک با قهوه جوش:

ابتدا یک فنجان آب ولرم داخل جذوه یا قهوه جوش میریزیم و بعد برای یک فنجان قهوه به اندازه ی یک قاشق چای خوری سر پر و یا کمی بیشتر پودر قهوه به آب اضافه می می کنیم.

اگر قهوه با شکر می خواهید که در این مرحله کمی شکر هم اضافه کنید و بعد زیر اجاق را روشن کنید و  هم بزنید (در حدی هم بزنید که فقط قهوه و آب مخلوط شوند، هم زدن زیاد مانع از ایجاد کف روی قهوه خواهد شد).

بعد از یک دقیقه حرارت زیر قهوه جوش را کمی بیشتر می کنیم و به محض اینکه قهوه شروع به جوشیدن کرد زیر آن را خاموش میکنیم.

 

فیلم آموزش درست کردن قهوه ترک با قهوه ساز تفال:

برای درست کردن قهوه با قهوه ساز تفال هم از تکنیک درست کردن قهوه با قهوه جوش معمولی استفاده میکنیم.

آب ، قهوه و شکر را در قهوه ساز تفال اضافه کرده و کمی هم می زنیم .

بعد از چند ثانیه قهوه آماده خواهد شد .

نوش جان !


مقالات مرتبط:

راهنمای خرید چای ساز

دم کردن صحیح چای سبز

خواص چایی

نکاتی که در تهیه قهوه باید رعایت کنید

فواید قهوه

تمیز کردن قهوه جوش