راهنمای خرید بهترین اتو بخار

راهنمای خرید بهترین اتو بخار

اتو یکی از وسایل ضروری خانگی است که جدا از این که جهت صاف کردن البسه مورد استفاده قرار میگیرد، به دلیل تماس کفی بسیار داغ اتو با لباس‌های شما باعث ضدعفونی و میکروب زدایی آن‌ها نیزمی‌شود. حال می‌پردازیم به تحلیل ویژگی هابی لازم تا شما را درخرید یک اتو بخار کارآمد راهنمایی کنیم.

نکاتی باید پیش از خرید اتو بخار بدانید!

می توان گفت برای بهره گیری مناسب از یک اتو بخار، جنس کف اتو نقش مهمی دارد. در طراحی کفه اتو بخار ها باید به عریض بودن و محل قرار کیری سوراخ های خارج کننده اتو توجه داشت. جنس کفه ی اتو ممکن است استیل، سرامیک و تیتانیوم باشد و که اتو هایی با کفه ی استیل بیشتر اتوهای بدون بخار یا به اصطلاح خشک هستند که در حال حاضر کاربرد چندانی ندارند. بهترین کفی ها کفه های سرامیکی و تیتانیومی هستند که به راحتی تمیز می شوند، به آسانی روی لباس سُر می خورند، به لباس های نازک و یا پلیستر نمی چسبند، کمتر به پارچه آسیب می زنند و در برابر پوسیدگی و خراشیدگی مقاوم تر هستند.

اتو بخار
  • ظرفیت مخزن آب

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید اتو بخار باید به آن توجه کرد ظرفیت مخزن آب اتو می باشد. همانطور که می دانید در اتوهای بخار، آب در داخل مخزن به جوش می آید، بخار می شود و در نهایت از روزنه های موجود در کف اتو بیرون می آید.اگر این موضوع برای‌ تان مهم است که چندوقت یکبار منبع آب اتویتان را پر کنید، هنگام خرید اتو می‌توانید گنجایش منبع آب اتو‌های مختلف را با هم بررسی کنید و اتو بخاری را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتری دارد.

  • طول سیم اتو بخار

یکی از مشکلاتی که اکثر ما حین اتو کردن با آن مواجه هستییم، کوتاهی سیم دستگاه می باشد. دستگاه هایی که دارای سیم کوتاه میباشند را نمی توانید به راحتی جا به جا کنید. هرچقدر طول سیم اتوبخار شما بیشتر باشد، اتوکشی برایتان آسان تر میشود.. اگر شما از دسته افرادی هستید که بیشتر با پارچه های بزرگ سر و کار دارید، باید در هنگام خرید اتو بخار مورد نظر خود به طول سیم دستگاه بیشتر توجه کنید و در آخر بهتر است بدانید یکی از مهم تیرین قابلیت های سیم اتو چرخش ۳۶۰ درجه آن است که به شما امکان مانور بیشتری را در هنگام اتو کردن لباس ها میدهد.

اتو بخار تفال

جهت بررسی مشخصات ، ویژگی و آخرین قیمت اتوبخار تفال ، میتوانید به دسته بندی اتو تفال مراجعه کنید.

  • توان مصرفی اتو

منظور از توان مصرفی در واقع المنت دستگاه است که با واحد وات سنجیده میشود. هر چه توان یک اتو بیشتر باشد دستگاه شما مدت زمان کم تری صرف گرم شدن میکمند و و اب داخل با قدرت بیشتری تبدیل به بخار میشود. سعی کنید در هنگام خرید اتوبخار دستگاهی را انتخاب کنید که دارای توان بالاتری می باشد چرا که دیگر مجبور نخواهید بود برای داغ شدن اتو منتظر بمانید.

  • وزن مناسب اتوبخار

هنگام خرید اتو بخار بهتر است به وزن دستگاه هم توجه کنید چرا که اگر اتوی شما سنگین باشد در  به راحتی نتوانید اتو را روی لباس حرکت دهید و یا در طولانی مدت باعث خستگی میشود. یک اتو با وزن مناسب انتخاب کنید که نه بیش از اندازه کوچک و نه بیش از اندازه بزرگ باشد.